North Island Junior Rowing Regatta Results
Congratulations to the following crews on their results in the A finals at the North Island Junior Rowing Regatta:
Under 18 Coxless Pair: Fifth
Johno O'Brien and Charlie Moon
Under 16 Coxed Quad Sculls: Seventh
Lachlan Douglas, Seth Davis, Carl Murray, Andrew Mitchell, and Max Cook (coxswain)
Under 18 Novice Double Sculls: Eighth
Matteus Vargas Moreira and Maxxis Tindall
Under 17 Coxed Eight:
Jonty MacKintosh, Dylan McConnell, Ethan Steyn, William Milne, Zachary Brownlee, Dylan Worthington, Fynley Berkers, Wynston Roberts, and Cameron Natta (coxswain)
Under 15 Coxed Octuple Sculls (Crew 1):
Dillon Cable, C Filipo, Luke Nicol-Swindale, Rory Bourke, Mason Bowker, Connor Brownlee, Maxwell Kara, Shakayden Pang, and Ezra Scott (coxswain)
Under 15 Coxed Octuple Sculls (Crew 2): Sixth
Benjamin McNae, Kane Gordon, Alex Lord, Yahya Aly, Keaton Danby, Samuel Mason, Toby Higgins, Max Bunting, and Isaac James (coxswain)
Under 18 Coxed Quad Sculls: Seventh
Rhys Laker, Joshua Wickers, Xavier Simon, Lasen Silva, and Yujun Xiao (coxswain)
Under 18 Novice Coxed Eight (Crew 1):
Corben Campbell, Jack Ramsey, Thomas Lander, Rion Ormsby-Harris, Joshua Wasley, Thomas Pilmore-Evans, Thomas Priest, Joel Singleton, and Darcy Boys (coxswain)
Under 18 Novice Coxed Eight (Crew 2): Sixth
Charles Parangi-Brown, Kayde Jones, Oscar Gaddes, Caleb Margan, Jackson Alcock, Samuel Kingdon, George Palmer, Aaron Dingle, and Max Cook (coxswain)
Under 15 Coxed Eight (Crew 1):
Dillon Cable, Connor Brownlee, Luke Nicol-Swindale, Rory Bourke, Mason Bowker, Cash Filipo, Maxwell Kara, Shakayden Pang, and Ezra Scott (coxswain)
Under 15 Coxed Eight (Crew 2): Fourth
Benjamin McNae, Alex Lord, Kane Gordon, Yahya Aly, Keaton Danby, Samuel Mason, Toby Higgins, Max Bunting, and William McPeak (coxswain)
Under 18 Coxed Four: Fourth
William Milne, Jonty MacKintosh, Zachary Brownlee, Dylan McConnell, and Cameron Natta (coxswain)
Under 17 Coxed Four: Fifth
Fynley Berkers, Rhys Laker, Joshua Wickers, Wynston Roberts, and Ezra Scott (coxswain)
Under 18 Novice Coxed Four: Fourth
Charles Parangi-Brown, Thomas Pilmore-Evans, Thomas Lander, Andrew Mitchell, and Max Cook (coxswain)
Under 16 Coxed Eight:
Lachlan Douglas, Seth Davis, Corben Campbell, Carl Murray, Joshua Wasley, Rion Ormsby-Harris, Thomas Priest, Jack Ramsey, and Darcy Boys (coxswain)
Under 15 Coxed Four: Eighth
Dillon Cable, Connor Brownlee, Maxwell Kara, Shakayden Pang, and Ezra Scott (coxswain)
Under 18 Novice Coxed Quad Sculls: Fourth
Corben Campbell, Rion Ormsby-Harris, Joshua Wasley, Jack Ramsey, and Max Cook (coxswain)
Under 18 Coxed Eight (Crew 1):
Jonty MacKintosh, Dylan McConnell, Ethan Steyn, William Milne, Zachary Brownlee, Zakary Boonen, Ben Parker, Dylan Worthington, and Cameron Natta (coxswain)
Under 18 Coxed Eight (Crew 2): Seventh
Johno O'Brien, Charlie Moon, Fynley Berkers, Nikolas Wilson, Matthew Le Gallais, Rhys Laker, Joshua Wickers, Wynston Roberts, and Darcy Boys (coxswain)